Jakie cechy powinien posiadać dobry dominujący?

Czy posiadasz cechy, które wśród osób dominujących są niezbędne? Przekonajmy się.

Asertywność

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej oczywistych cech, które każdy dominujący musi posiadać. W rzeczywistości asertywność jest absolutną koniecznością. Aby być dobrym dominantem, musisz wiedzieć, czego chcesz i nie bać się wyrażać tych pragnień wobec swoich uległych.

Nie ma tu już miejsca na grzeczność, więc zapomnij o tym, czego nauczyła cię mama. Słowa “proszę” czy “dziękuję” zostaw na trochę później. Zamiast tego wydawaj zwięzłe polecenia, aby uzyskać punkt odniesienia. Innymi słowy, musisz być stanowczy!

Pewność siebie

Jeśli nie masz pewności siebie, nie zdobędziesz jej jako osoba dominującą i prawdopodobnie bycie dominującym wcale nie będzie Cię cieszyć. Inni dominujący, a nawet ulegli mogą wyczuć brak Twojej pewności siebie na kilometr. Aby być dobrym dominantem, nie możesz ciągle martwić się o to, jak Cię widzą, czy co o Tobie myślą inni.

Jeśli jednak brak Ci pewności siebie, a bardzo byś chciał sprawdzić się w roli dominanta – na początku udawaj. Wciel się w rolę potężnego boga seksu. Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w tematyce BDSM i nie masz za bardzo pojęcia co właściwie robisz, takie udawanie pozwoli Ci nabrać tak potrzebnej pewności siebie.

Komunikacja

Komunikacja jest ważna podczas każdego spotkania seksualnego, ale podczas sesji BDSM jest wręcz niezbędna. Otwarta rozmowa między osobą dominującą i uległą ma kluczowe znaczenie. Jako dominujący, powinieneś czuć się komfortowo wyrażając swoje seksualne potrzeby i pragnienia. Powinieneś także zachęcać swoją uległą, aby rozmawiała z Tobą o tym, czego oczekuje od Waszej relacji.

Przed każdą aktywnością związaną z BDSM ważne jest ustalenie ról uczestniczących osób, a także określenie wszystkich ograniczeń, jakie mogą mieć uczestnicy. Na przykład możesz liczyć na dobrą chłostę, podczas gdy twój partner nie będzie tym zainteresowany. Bardzo ważne również jest ustalenie tzw. hasła bezpieczeństwa. Dobrym, naturalnym pomysłem są uliczne światła sygnalizacyjne: czerwone, żółte i zielone. Czerwone oznacza oczywiście: “Natychmiast przestań!”, żółte: “Trochę zwolnij” lub “Uważaj, zbliżamy się do mojego limitu”, a zielone: “Jest super! Rób tak dalej!”.

Odpowiedzialność

Bycie dobrym dominantem wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nie tylko jesteś odpowiedzialny za przyjemność innych, ale przede wszystkim za ich bezpieczeństwo fizyczne i emocjonalne. W rzeczywistości powinno ono być na pierwszym miejscu, przed pragnieniami twoimi lub twojego partnera. Jeśli coś wydaje się niebezpieczne – po prostu tego unikaj – zwłaszcza jeśli nie znacie się zbyt dobrze.

Szacunek

Może to być zaskakująca cecha, ale jest jedną z najważniejszych! Musisz mieć szacunek zarówno do siebie, jak i do osoby uległej. Oczywiście, uległa może oczekiwać pewnego stopnia upokorzenia wylewającego się z Twoich ust, ale nie odbieraj tego jako przyzwolenia na realne nadużycie. Musisz szanować jej ograniczenia i wcześniej ustalać nieprzekraczalne granice.

Samokontrola

Kontrola jaką ma dominant nad osobą uległą jest niczym więcej jak tylko zwykłym mitem. W rzeczywistości to uległa ma większą władzę. Podobnie jak szacunek, samokontrola jest absolutną koniecznością dla dominanta. Niestety może to być jedna z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się, a szczególnie trudna do zastosowania w trakcie sesji BDSM. Powinieneś być odpowiedzialny zarówno za swoją uległą, jak i za jej działania. Jeśli stracisz kontrolę nad sobą, możesz stracić również partnera.

Wiedza

Chęć bycia dominującym to jedno. Dokładne zrozumienie, co daje tak potężną pozycję to inna sprawa. Zawsze możesz dodać trochę perwersji do swojego repertuaru seksualnego, ale BDSM idzie trochę dalej. Przygotuj się, że będziesz musiał poświęcić sporo czasu na naukę wiązania/krępowania, czy bezpieczeństwa używania gadżetów klimatycznych.

Cierpliwość

Szkolenie Twojej uległej oraz uczenie się jak być dobrym dominantem zajmuje dużo czasu i cierpliwości. Nie staniesz się dominantem w ciągu jednego dnia, więc przygotuj się na wygospodarowanie czasu na doskonalenie swojego rzemiosła. Zacznij od czytania wszystkiego co z klimatem jest związane. Dobrym pomysłem jest również uczenie się od kogoś ze społeczności BDSM. Na koniec pamiętaj, że praktyka czyni mistrza!

Powiązane artykuły

9 mitów na temat BDSM

Kończy się rok 2016. Czas kiedy miliony kobiet na całym świecie oddałyby swe serca (i pochwy) Christianowi Greyowi – fikcyjnemu bohaterowi, którego sporą część życia wypełnia BDSM. Wprawdzie 50 twarzy Greya ma się świetnie, zwłaszcza że zbliża się premiera filmowa drugiej części, to nadal w powszechnym obiegu funkcjonuje wiele mitów związanych z BDSM. Spróbujmy się z nimi rozprawić…

Deprywacja sensoryczna, czyli słów kilka o wyłączeniu zmysłów

Dobry seks w dużym stopniu opiera się na odbieraniu bodźców poprzez zmysły. Zapach partnera, smak jego języka, dotyk palców na skórze, dźwięk głosu, czy wygląd jego ciała. Gdy jednak założysz na oczy opaskę, wszystkie Twoje zmysły zwielokrotnią swoją czułość. Połóż się, zrelaksuj i rozkoszuj cudownymi przeżyciami, które przyniesie ten rodzaj aktywności seksualnej.

Role klimatyczne w BDSM

Wiele osób wkraczających do świata BDSM mierzy się z problemem nazwania i uporządkowania swoich pragnień i emocji, które nimi targają. Można by rzec, że każdy ma swój “klimat” i swój zestaw upodobań. Mają one jednak często wiele elementów wspólnych, stanowiących trzon, który pozwala na wyróżnienie kilkudziesięciu najbardziej popularnych kierunków.