Role klimatyczne w BDSM

Najpopularniejsze role klimatyczne w BDSM

Nie traktuj poniższej listy jak wyroczni. Być może Twój “klimat” odbiega trochę lub znacząco od tego, co przeczytasz poniżej. Nie będzie w tym nic dziwnego. Jak wspomniałem we wstępie ta lista stanowi tylko trzon, który pozwoli Ci trochę lepiej zrozumieć gdzie się znajdujesz.

Ageplayer

Tłumacząc wprost, należałoby powiedzieć: bawiący się wiekiem, a nie jest to najszczęśliwsze oddanie tego idiomu.

Osoby określane mianem Ageplayer wykorzystują wiek jako część swojego kinku. Zazwyczaj przyjmują rolę dużo młodszej lub dużo starszej osoby niż są w rzeczywistości lub preferują zabawę z partnerem który to robi. Atrybuty i zachowanie wśród miłośników zabaw z wiekiem zmieniają się i często idą w parze z przyjmowanym wiekiem (smoczki, kolorowanki, pieluchy, mówienie dziecinnym językiem, itp.).

Ageplayer zazwyczaj dobiera się w parę z innymi Ageplayerem.

Bachor

Z angielskiego “Brat”, bachory są w istocie niegrzecznymi uległymi. Nieposłuszeństwo traktują jako formę zabawy. Jako partnera potrzebują odpowiedniego dominującego – takiego, który nie tylko będzie dawał im lekcje za nieposłuszeństwo, ale również zrozumie, że nawet wiele lekcji niekoniecznie zmieni ich zachowanie.

Bachory najczęściej dobierają się w pary z Pogromcami.

Dominujący/a

Dominujący / Domina lubi być u władzy. Niektórzy preferują, gdy ich partner wykonuje polecenia bez sprzeciwu. Inni lubią, gdy uległa / uległy stawiają opór, który i tak na końcu zostanie przełamany. Niektórzy dominują wyłącznie w sypialni, inni również w innych aspektach swojego życia, zwykle z pewnymi ograniczeniami. W przeciwieństwie do roli Topów (zadawanie bólu, wiązanie, degradacja), w byciu Dominującym / Dominą chodzi bardziej o to, kto decyduje co się wydarzy, biorąc za to pełną odpowiedzialność, niż o szczegółowy przebieg sesji.

Dominujący / Domina najczęściej łączą się w pary z uległą / uległym.

Dziecko

“Dzieci” pomimo swojej pełnoletności są jak uległe dusze, w których łączy się dziecięca niewinność i niegrzeczna seksualna ciekawość. Tęsknią za opiekuńczością kochającego dominującego, pełniącego rolę przewodnika, czy wręcz przybranego rodzica w ich życiu. Podczas gdy potrzebują łagodniejszego podejścia niż większość osób uległych, ich oddanie i uległość może sięgać znacznie głębiej, czasami nawet osiągając poziom spotykany u niewolnika / niewolnicy.

“Dzieci” zazwyczaj dobierają się w pary z tatusiami / mamusiami.

Ekshibicjonista/tka

Ekshibicjoniści lubią obnażać swoje nagie ciało lub aktywność seksualną przed innymi. W większości przypadków preferują, gdy osoba oglądająca jest zaskoczona takim widokiem.

Ekshibicjoniści często łączą się w pary z Obserwatorami.

Eksperymentalista/tka

Eksperymentaliści chcą spróbować wszystkiego. Otwarty umysł i nienasycona ciekawość to ich główne cechy. Rzadko kiedy wydają w jakiejś kwestii opinię, jeśli nie mają doświadczeń w danym temacie z pierwszej ręki. Często mają mnóstwo fantazji i aktywnie dążą do zrealizowania ich wszystkich.

Eksperymentaliści najczęściej łączą się w pary z innymi eksperymentalistami.

Kinkster

Z języka angielskiego “kink” oznacza skręt, bzik na punkcie czegoś.
W obiegu klimatycznym Kinkster to osoba, która lubi regularnie brać udział w aktywnościach seksualnych spod znaku BDSM czy fetysz.

Łowca

Łowcy głównie skupiają się na swoich wewnętrznych instynktach. Podczas seksu lubią wypuścić swoje wewnętrzne zwierzę. Kluczowym elementem zabaw łowcy i ofiary jest ukazanie surowych, emocjonalnych seksualnych odczuć podczas zabawy. Wszystkie metki, etykiety, protokoły i role lądują w koszu, a ofiara staje się warczącym, gryzącym, szarpiącym zwierzęciem, starającym się uciec swojemu łowcy.

Łowcy najczęściej łączą się w pary z Ofiarami.

Masochista/tka

Masochiści odczuwają podniecenie seksualne w sytuacjach, kiedy zadawany jest im fizyczny i/lub psychiczny ból oraz gdy są poniżani. Masochistą można być niezależnie od tolerancji na ból: chodzi wyłącznie o spełnienie wynikające z osiągnięcia określonych poziomów bólu.

Masochiści najczęściej łączą się w pary z sadystami.

Niewolnik/ca

Niewolnik / niewolnica przekazują całkowitą kontrolę nad swoim życiem oraz wiążącą się z tym odpowiedzialność Panu / Pani. Taki związek idzie o krok dalej niż Dominujący – uległa / Domina – uległy ponieważ w większości przypadków kontrola jest sprawowana we wszystkich aspektach życia 24/7 (za wyjątkiem negocjowanych sytuacji, gdy np. trzeba iść do pracy). Niewolnik / niewolnica skupiają się głównie na służeniu swojemu Panu / Pani, a nadrzędnym celem jest pełna satysfakcja Pana / Pani.

Niewolnik / niewolnica najczęściej łączą się w pary z Panem / Panią.

Obserwator/ka

Obserwatorzy (Voyeur) lubią oglądać nagość lub aktywność seksualną innych. W zależności od upodobań jedni lubią to robić z ukrycia, inni wolą by obserwowana osoba / osoby były świadome faktu bycia obserwowanym.

Obserwatorzy często dobierają się w pary z Ekshibicjonistami.

Ofiara

Ofiary głównie skupiają się na swoich wewnętrznych instynktach. Podczas seksu lubią wypuścić swoje wewnętrzne zwierzę. Kluczowym elementem zabaw łowcy i ofiary jest ukazanie surowych, emocjonalnych seksualnych odczuć podczas zabawy. Wszystkie metki, etykiety, protokoły i role lądują w koszu, a ofiara staje się warczącym, gryzącym, szarpiącym zwierzęciem, starającym się uciec swojemu łowcy.

Ofiary najczęściej łączą się w pary z Łowcami.

Pan/i

Pan / Pani sprawuje całkowitą kontrolę na życiem swojej niewolnicy / niewolnika, co wiąże się z ponoszeniem pełnej odpowiedzialności za osobę uległą. Taki związek idzie o krok dalej niż Dominujący – uległa / Domina – uległy ponieważ w większości przypadków kontrola jest sprawowana we wszystkich aspektach życia 24/7 (za wyjątkiem negocjowanych sytuacji, gdy np. trzeba iść do pracy). Jednym z głównych celów Pana / Pani jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla swojej niewolnicy / niewolnika, umożliwiającego optymalną służbę.

Pan / Pani zazwyczaj łączy się w parę z niewolnicą / niewolnikiem.

Pogromca

Pogromcy to w istocie osoby dominujące, które lubią zajmować się niegrzecznymi, rozwydrzonymi bachorami (uległymi). Nieposłuszeństwo ze strony bachorów traktują raczej jako formę zabawy niż grubiaństwa, czy nieuprzejmości. Nie obrażają się na takie zachowanie, ale i tak muszą dać uległym zasłużoną lekcję. Swoją drogą otrzymanie tej lekcji jest celem nadrzędnym samego bachora.

Pogromcy zazwyczaj dobierają się w pary z bachorami.

Poniżający/a

Poniżający lubią poniżać i upokarzać swoich partnerów seksualnych, zarówno poprzez upokarzające czynności, ale również przez zmuszanie ich do robienia rzeczy, które poniżani uważają za upokarzające. Całość odbywa się oczywiście za obopólną zgodą.

Poniżający często łączą się w pary z poniżanymi.

Poniżany/a

Poniżani lubią być upokarzani i – rzecz jasna – poniżani przez swoich partnerów seksualnych, zarówno poprzez upokarzające czynności, ale również przez zmuszanie ich do robienia rzeczy, które w oczach ich samych są upokarzające. Całość odbywa się oczywiście za obopólną zgodą.

Poniżani często łączą się w pary z poniżającymi.

Rodzic

Tatuś / mamusia bierze na siebie rolę opiekuna w związku, będąc bardziej przewodnikiem niż osobą dominującą. Tatusiowie / mamusie dominują swoje dorosłe dzieci żelazną ręką w aksamitnej rękawiczce: dużo przytulanek i czułości na zewnątrz, będąc wytrzymałymi i twardymi w środku, podobnie jak inne osoby dominujące. Zazwyczaj używają subtelnych psychologicznych mechanizmów zamiast brutalnej siły, kształtując w swoich dorosłych dzieciach posłuszeństwo.

Tatuś / mamusia najczęściej łączą się w pary z chłopcami / dziewczynkami.

Sadysta/tka

Sadyści odczuwają podniecenie seksualne z zadawania w określony sposób bólu swoim partnerom.

Sadyści najczęściej łączą się w pary z masochistami.

Switch

Switch (ang. “przełącznik”) lubi, no cóż… przełączać się. Niewiele jednak jest osób dokładnie po środku. Zatem z reguły (nie zawsze) switch ma większą skłonność do jednej strony “bata”. Albo zakłada jakąś część z puli zachowań drugiej strony. Nieraz switchem określają się osoby np. o dominującym charakterze ale skłonnościami do masochizmu albo może być też tak, że pewne cechy u partnera samoistnie rodzą chęć dominacji nad nim a inny partner wzbudza nawet skrajną uległość. Switch może wybierać wyłącznie jednego partnera o cechach albo dominujących albo uległych i całkiem dobrze się miewać, wcale nie mając ochoty przez dłuższy czas zamieniać się w żaden sposób rolami. Stosunkowo mało jest par, w których oboje są switchami, choć to sytuacja niby idealna.

Uległy/a

Ulegli lubią podążać. Niektórzy lubią oddać całkowitą kontrolę dominującemu partnerowi, inni wolą gdy kontrola jest im odbierana siłą. Niektórzy są ulegli tylko w łóżku, inni również w innych aspektach ich życia (zazwyczaj z pewnymi ograniczeniami). W przeciwieństwie do roli bottom (przyjmowanie bólu, bycie wiązanym, bycie zdegradowanym), w byciu uległą / uległym chodzi bardziej o to, kto decyduje co się wydarzy, biorąc za to pełną odpowiedzialność, niż o szczegółowy przebieg sesji.

Uległe / ulegli zazwyczaj łączą się w pary z Dominującymi / Dominami.

Wanilia

Mianem osób waniliowych w środowisku kinksterów określa się ludzi, którzy lubią regularny, standardowy seks, czy zwykłe standardowe związki.

Osoby waniliowe najczęściej łączą się w pary z innymi osobami waniliowymi.

Wiążący/a

Wiążący (z angielskiego “Rigger”) lubią wiązać i unieruchamiać swoich partnerów, używając sznurów, lin, łańcuchów, itp. Czy to dla seksualnego podniecenia, czy dla sztuki, czy dla zwykłej przyjemności, odczuwają satysfakcję mając partnera całkowicie zdanego na ich łaskę.

Wiążący zazwyczaj łączą się pary z wiązanymi.

Wiązany/a

Wiązani (z angielskiego “Rope bunnies”) lubią być wiązani i unieruchamiani przez swoich partnerów, używając sznurów, lin, łańcuchów, itp. Czy to dla seksualnego podniecenia, czy dla sztuki, czy dla zwykłej przyjemności, odczuwają satysfakcję będąc całkowicie zdanymi na łaskę swoich partnerów.

Wiązani zazwyczaj łączą się pary z wiążącymi.

Właściciel/ka

Właściciel (ang. “owner”) bierze całkowitą odpowiedzialność za swoje zwierzątko (ang. “pet”) w relacji 24/7. Seksualność wcale nie musi w takim związku odgrywać wiodącej roli. Często w trakcie zabawy mogą być używane zwierzęce atrybuty (np. zamykanie w klatce).

Właściciele zazwyczaj tworzą związki ze zwierzątkami.

Zwierzątko

Zwierzątko (ang. “pet”) należy do swojego Właściciela (ang. owner). Seksualność wcale nie musi w takim związku odgrywać wiodącej roli. Często w trakcie zabawy mogą być używane zwierzęce atrybuty (np. zamykanie w klatce), czy role (szczeniaczek, kociak, itp.).

Zwierzątka zazwyczaj tworzą związki z właścicielami.

Powiązane artykuły

Jakie cechy powinien posiadać dobry dominujący?

Posłuszna niewolnica (lub dwie) na każde twoje skinienie, gotowa i chętna poddać się każdemu seksualnemu kaprysowi, bez względu na to, jak bardzo jest on nieprzyzwoity. Nie, nie jesteś dziwny – może trochę perwersyjny, ale nie dziwny. W społeczności BDSM można by powiedzieć, że jesteś dominującym (dominą, dominantem, domem, itd.). Jednak urzeczywistnienie tej fantazji jest często o wiele trudniejsze, niż można sobie wyobrazić. Nie tylko wymaga to prawdziwej chęci kontrolowania, ale również wielu innych cech, z których niektóre mogą Cię zaskoczyć.

Kim jest Kinkster?

Być może siedzisz już w Klimacie dość długo i nie ma potrzeby, aby Ci wyjaśniać co oznacza ten termin. Zakładamy jednak, że są wśród naszych czytelników również osoby, które dopiero raczkują na tym polu i jeszcze tego nie wiedzą. To z myślą o nich powstał ten krótki tekst.

Czym jest Fetysz?

Fakt, że podoba Ci się widok partnerki w wysokich szpilkach podczas seksu nie musi od razu oznaczać, że masz fetysz butów. O fetyszu mówimy, gdy podniecenie seksualne występuje w odpowiedzi na bodziec zewnętrzny, który u większości społeczeństwa nie ma konotacji erotycznych, np. buty, stopy, rajstopy, palenie papierosów, itp.

9 mitów na temat BDSM

Kończy się rok 2016. Czas kiedy miliony kobiet na całym świecie oddałyby swe serca (i pochwy) Christianowi Greyowi – fikcyjnemu bohaterowi, którego sporą część życia wypełnia BDSM. Wprawdzie 50 twarzy Greya ma się świetnie, zwłaszcza że zbliża się premiera filmowa drugiej części, to nadal w powszechnym obiegu funkcjonuje wiele mitów związanych z BDSM. Spróbujmy się z nimi rozprawić…

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 10 =