Sub Drop – kiedy emocje opadają lub osiągają zenit

Sub Drop – cóż to jest?

Sub Drop to odczucie obniżonego nastroju u osób uległych, następujące po „intensywnym spotkaniu”, w świecie klimatycznym nazywanym sesją. Im silniejsze i bardziej burzliwe emocje towarzyszą takiej relacji, tym większa możliwość wystąpienia okresowego spadku nastroju. Czasem może być również tożsame z tzw. „syndromem odstawienia” po dłuższym, intensywnym kontakcie – np. wspólny, kilkudniowy wyjazd (w przypadku par, które nie są w regularnym związku i nie mają możliwości widywać się codziennie).

Objawy

U każdego mogą wystąpić różne. W mniejszym lub większym nasileniu, stan może się utrzymywać
od kilku godzin do kilku dni (jeśli się przedłuża – należy skorzystać z pomocy specjalisty).

 • trudności z koncentracją,
 • uciążliwe myśli,
 • niemożność „znalezienia sobie miejsca”,
 • drastyczny spadek samooceny,
 • skrajne zmęczenie i zmniejszenie energii,
 • poczucie winy, bezwartościowości, i / lub bezradności,
 • poczucie beznadziejności,
 • bezsenność lub nadmierna senność,
 • obrzydzenie do swojego ciała i seksualności – poczucie „brudu”,
 • drażliwość, niepokój,
 • utrata zainteresowania jakąkolwiek aktywnością – zarówno fizyczną, jak i intelektualną,
 • utrata apetytu lub przejadanie,
 • uporczywe bóle głowy, skurcze żołądka, problemy trawienne,
 • utrzymujące się przygnębienie, lęk lub uczucie pustki, beznadziejności,
 • skrajnie nawet myśli i próby samobójcze.

Skąd się bierze

Powodów może być kilka. Fizjologicznie – to tak trochę jak sporty ekstremalne. Gwałtowne skoki adrenaliny i endorfin. Po czym spadek, który nie do końca jest „rozumiany” przez nasze ciało. Organizm próbuje wyrównać poziom hormonów. Z psychologicznego punktu widzenia – poczucie czynów „nieobyczajnych”, niemieszczących się w ogólnopojętych normach. Przekroczenia granicy, która zabiera nam pewien rodzaj „niewinności”. Często jest to nie do końca uświadomione – może być wyparte, a dziać się na poziomie podświadomym. Może też być spowodowane niepewnością – czy ona/on doceni oddanie, będzie mnie nadal szanować po tym. Czy mnie akceptuje itp.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia silnych objawów Sub Drop występuje u kobiet, które borykają się z PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego), oraz osób które nie miały wcześniej styczności z praktykami BDSM lub miały doświadczenia wyłącznie po stronie dominującej.

Jak sobie pomóc?

Bezwzględny kontakt z partnerem/partnerką

Spokojne przegadanie konkretnych emocji, koniecznie wprost, bez oskarżania, bez użalania się, bez oceny. Mamy prawo oczekiwać wsparcia. Wspólne zrozumienie konkretnych emocji pozwala ochłonąć, ale również w przyszłości może pomóc zmniejszyć lub uniknąć takiego stanu. Rozmowa z partnerem/partnerką na zupełnie inny temat (tzw. odwrócenie uwagi) również może pomóc.

Kontakt fizyczny

Jeśli jest to tylko możliwe zwykła czułość i przytulenie mają zbawienne skutki.

„Wyjście do ludzi”

Warto porozmawiać o swoich odczuciach z osobami z klimatu, zapewne większość z nas doświadczyło takiego stanu – po to się przyjaźnimy, żeby sobie pomagać – szczególnie w takich sytuacjach.

Witaminy z grupy B

Na kilka dni przed spotkaniem i przez kilka dni po. Pomoże to zastąpić minerały, które zostaną utracone z powodu skoków adrenaliny i endorfin.

Czekolada

Na poprawę nastroju (kobiety to zrozumieją doskonale), ale również po to, by uzupełnić poziom cukru. Jednak zbyt duża ilość może spowodować skoki cukru, co nie jest wskazane.

Spisanie myśli, wątpliwości

Dokładne przyjrzenie się im.

Wysiłek fizyczny

Aktywność fizyczna dodaje energii, ale również poprawia nastrój. Warto o tym pamiętać – endorfiny uwalnianie w czasie ćwiczeń bardzo pomagają.

Powiązane artykuły

Czym jest Fetysz?

Fakt, że podoba Ci się widok partnerki w wysokich szpilkach podczas seksu nie musi od razu oznaczać, że masz fetysz butów. O fetyszu mówimy, gdy podniecenie seksualne występuje w odpowiedzi na bodziec zewnętrzny, który u większości społeczeństwa nie ma konotacji erotycznych, np. buty, stopy, rajstopy, palenie papierosów, itp.

Zimne i gorące zabawy – prawdy i mity

Wmasowywanie w ciało rozgrzanego olejku do masażu, świeca do masażu, gorący wosk, spryskiwanie ciała sztucznym lodem, czy użycie zwykłych kostek lodu – takie praktyki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Przez jednych opisane, jako niebezpieczne techniki, przez innych zaliczane do tzw. Soft BDSM. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli zachowamy umiar, to możemy się zupełnie bezpiecznie bawić w ciepło – zimno. Co i jak stosować do takich zabaw? Zapraszam do zapoznania się z listą poniżej.

Jakie cechy powinien posiadać dobry dominujący?

Posłuszna niewolnica (lub dwie) na każde twoje skinienie, gotowa i chętna poddać się każdemu seksualnemu kaprysowi, bez względu na to, jak bardzo jest on nieprzyzwoity. Nie, nie jesteś dziwny – może trochę perwersyjny, ale nie dziwny. W społeczności BDSM można by powiedzieć, że jesteś dominującym (dominą, dominantem, domem, itd.). Jednak urzeczywistnienie tej fantazji jest często o wiele trudniejsze, niż można sobie wyobrazić. Nie tylko wymaga to prawdziwej chęci kontrolowania, ale również wielu innych cech, z których niektóre mogą Cię zaskoczyć.

Odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 11 =